17 853 43 57

Kontakt:

Al. L. Okulickiego 17, 35-206 Rzeszów, doto@dotorzeszow.pl

NIP: PL 772 154 51 18

Nr. konta: 89 9159 0000 2001 0006 7856 0001

Salon Partnerski Tarasola

 

F.P.U.H. DOTO Kasznicki Tomasz. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i ich kopiowanie jest zabronione.

 

Polityka RODO

Strona DOTO na Facebook
Strona DOTO na Facebook
Strona DOTO na Facebook
Kanał firmy DOTO Pergole Markizy
16 kwietnia 2020

Markiza Top Satin — eleganckie, zgrabne i ekonomiczne zadaszenie tarasu

Zaciszny, otoczony drzewami taras jest idealnym miejscem do odpoczynku. Przebywanie pośród zieleni daje wytchnienie oczom, koi nerwy i przywraca energię. Taka przestrzeń świetnie nadaje się popołudniowy relaks z bliską osobą czy rodzinny obiad na świeżym powietrzu. Doskonały plan spędzenia wolnych chwil na łonie natury może jednak zepsuć lejący się z nieba skwar. Dzięki tej realizacji , właściciele budynku w okolicach Przemyśla już nigdy nie będą musieli zmieniać swoich planów z powodu trudnego do zniesienia upału.

 

 

Nic nie zastąpi prawdziwego zadaszenia

 

Nowoczesny dom jednorodzinny z tarasem od zachodnio – południowej strony. Wykonana na podmurówce platforma obejmowała wnękę budynku. Niszę zaaranżowano na strefę wypoczynkową. Takie rozwiązanie było skutecznym sposobem ochrony przed mżawką, ale nie zabezpieczało przed gorącymi promieniami słonecznymi. Platformę otaczały drzewa o rozłożystych koronach, które gdy słońce znajdowało się w odpowiedniej pozycji, rzucały odrobinę cienia. W upalne dni wyłącznie ta namiastka zadaszenia pozwalała czerpać przyjemność z przebywania na tarasie.Inwestor zmęczony codziennym wyczekiwaniem na choćby odrobinę cienia postanowił rozciągnąć nad tarasem zadaszenie z prawdziwego zdarzenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Markiza Top Satin dla podkreślenia harmonii miejsca

 

Oczekiwania Klienta najlepiej spełniały dwa rozwiązania: pergola Top Light lub markiza tarasowa Top Satin. Obydwa produkty doskonale wpisywały się w estetykę budynku i jego otoczenia. Wykonano je z odpornej na działanie promieniowania słonecznego tkaniny, która zapewnia bardzo dobrą ochronę przed skwarem.Taras stanowił subtelne przejście pomiędzy domem a ogrodem. Projektując zadaszenie, chcieliśmy zachować istniejącą harmonię. Wybór padł na markizę Top Satin w kasecie. Jej montaż nie wymagał stosowania podpór w postaci belek pionowych, które mogłyby nakreślić granicę pomiędzy budynkiem, tarasem i ogrodem. Zastosowanie markizy pozwoliło zachować wrażenie łagodnego przenikania się stref.

 

Stabilność i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

 

Dużym wyzwaniem była słaba konstrukcja wsporcza. Koniecznie musieliśmy ją wzmocnić, aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo markizy. To zadanie wymagało zastosowania kreatywnego i niestandardowego rozwiązania. Nasi fachowcy postanowili przymocować markizę do krokwi dachowych, wykorzystując specjalnie przygotowaną przez klienta konstrukcję.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Markiza i nowoczesne technologie

 

Klient zdecydował się na markizę Top Satin w kasecie, którą może sterować, używając pilota. Stała się ona integralnym elementem domu i pozwoliła zachować harmonię tarasu z otoczeniem. Kolory tkaniny oraz pozostałych elementów dopasowano do elewacji budynku. Konstrukcja została wyposażona w czujniki wiatru, co zapewnia spokój i bezpieczeństwo właścicielom. W razie silnych podmuchów powietrza – markiza zwinie się automatycznie. Top Satin pozwala skutecznie zabezpieczyć taras przed upalnym słońcem. Jest to solidne i bezpieczne rozwiązanie.

 

 

Specjaliści do nietypowych i trudnych zadań

 

Masz nietypowy taras, który trudno zadaszyć? A może na typowym tarasie chciałbyś mieć nieszablonowe zadaszenie? Jeśli szukasz kreatywnych i profesjonalnych rozwiązań, zapraszamy do kontaktu z nami.

 

 

Powrót do strony głównej

 

Zobacz inne artykuły