17 853 43 57

Kontakt:

Al. L. Okulickiego 17, 35-206 Rzeszów, doto@dotorzeszow.pl

NIP: PL 772 154 51 18

Nr. konta: 89 9159 0000 2001 0006 7856 0001

Salon Partnerski Tarasola

 

F.P.U.H. DOTO Kasznicki Tomasz. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i ich kopiowanie jest zabronione.

 

Polityka RODO

Strona DOTO na Facebook
Strona DOTO na Facebook
Strona DOTO na Facebook
Kanał firmy DOTO Pergole Markizy
Markiza tarasowa Markilux
11 lutego 2021

Markiza tarasowa - królowa przydomowych przestrzeni

Markizy tarasowe na dobre zagościły na naszych tarasach, jako nieodłączny element przydomowych przestrzeni. Już dawno minęły czasy,  kiedy kojarzone były one głównie z  witrynami sklepowymi czy też „budkami z lodami”.

Niech pierwszy podniesie rękę ten, kto nie pamięta markiz wykończonych falbaną w kształcie fali. 

 

Dziś markizy tarasowe to przede wszystkim doskonała osłona przed słońcem i lekkim deszczem przy zachowaniu nowoczesnego i ponadczasowego designu. Dobrze zaprojektowana i dobrana markiza potrafi uchronić nas i nasz taras przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, umożliwiając komfortowy wypoczynek, niezależnie od aury, która panuje za oknem.

 

 

Markizy tarasowe z biało-czerwonymi pasami, które pamiętamy z  dziecięcych  lat, to już przeszłość. Nowoczesny design i mnogość konfiguracji pozwala teraz na dowolną aranżację, przy zachowaniu neutralności na tarasie. W zależności od naszych preferencji, markiza może być głównym, najbardziej wyróżniającym się elementem tarasu lub doskonale ukrytym, pokazującym swoje walory dopiero po rozłożeniu.

 

Markiza tarasowa Markilux DOTOMarkiza tarasowa Markilux DOTO

 

 

 

Istnieje wiele typów markiz: markizy tarasowe, markizy okienne często zwane również markizami fasadowymi, markizy koszowe oraz markizy pionowe i poziome. W dzisiejszym artykule skupimy się na markizach tarasowych i podpowiemy Wam, na  co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze.

 

Co najchętniej  wybierają nasi klienci?

 

Markiza tarasowa to inwestycja na wiele lat, dlatego warto poważnie podejść do jej wyboru. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed upalnym słońcem oraz deszczem i z  tego właśnie powodu najczęściej wybieranym rodzajem markiz, są markizy kasetowe, które doskonale chronią nie tylko tkaninę markizy, ale również jej elementy konstrukcyjne. 

 

Rzadziej nasi klienci decydują się na markizę w tak zwanej nie pełnej kasecie (pół-kasecie), gdzie chronione jest tylko poszycie markizy, jednak wszystko zależy od indywidualnych preferencji. W naszej ofercie oprócz już wcześniej wspomnianych modeli, posiadamy również markizy odkryte, jednak ich przeznaczenie ogranicza się do montażu w miejscach osłoniętych, na przykład pod balkonem.

 

 

Komfortowa obsługa dzięki automatyce

 

Dziś, kiedy cała technologia poszła do przodu, nie wyobrażamy już sobie markizy sterowanej ręcznie.  Nowoczesne markizy wyposażone są w silnik elektryczny sterowany za pomocą pilota czy też smartphone.

Standardem stało się już również wyposażanie markiz w czujniki pogodowe, które pozwalają kontrolować zachowanie markizy pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych. Doskonałym przykładem będzie czujnik wiatru, który w przypadku silnych podmuchów automatycznie złoży markizę do kasety. Natomiast jeśli słońce zacznie nagrzewać nasz taras, czujniki słońca automatycznie rozwiną markizę. Warto jeszcze wspomnieć o awaryjnym systemie zwijania, który będzie niezwykle przydatny w sytuacji  przerwy w dostawie prądu.

 

Poszycie markizy – jakość i nasze zdrowie! 

 

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jaki wpływ na nasz organizm ma promieniowanie UV. Dlatego przy zakupie markizy należy zwrócić uwagę, w jakim stopniu poszycie przepuszcza szkodliwe promienie UVA i UVB. Dobrej jakości tkaniny oferują w ciemnej gamie kolorów stuprocentową ochronę, a  przy jasnych promieniowanie UV zatrzymane zostaje 96%. Nie bez znaczenia jest również odporność na blaknięcie, ponieważ wypłowiała tkanina nie będzie prezentować się dobrze. Większość europejskich producentów daje co najmniej 5 letnią gwarancję na trwałość kolorów. 

 

Niech żyją kolory !

 

Czasami spotykamy się z błędnym przekonaniem, że markizy są nudne. I w takiej sytuacji pokazujemy klientom możliwości dowolnej konfiguracji kolorów i elementów konstrukcyjnych. Uwierzcie, że w  jednym  momencie zmieniają oni zdanie. Zobaczcie sami!

 

Markiza tarasowa Markilux DotoMarkiza tarasowa Markilux DotoMarkiza tarasowa Markilux Doto

 

 

Sposób montażu - dla każdego coś innego

 

W zależności od sytuacji na tarasie, markizę możemy zamontować do ściany budynku, do krokwi dachowych oraz do sufitu. Coraz częściej klienci pytają nas o możliwość montażu ukrytego w bryle budynku. Doskonale sprawdza się tutaj model Markilux Top 3300, który dzięki swojej konstrukcji może zostać niemal całkowicie zabudowany z wszystkich stron. 

 

 

Klasyka kontra nowoczesność - jak wybrać kształt markizy? 

 

Dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta była odpowiedzią na wciąż zmieniające się trendy w budownictwie, dlatego też wciąż mamy dla Was nowe perełki, które zachwycą swoim designem. 

W zależności od indywidualnych upodobań oraz charakteru budynku nasza oferta to szeroki wachlarz produktów odpowiednich na każdy taras - począwszy od klasycznych, owalnych kształtów (Top Satin), poprzez wyjątkowe i wielokrotnie nagradzane za swój design markizy (Markilux Top MX-1, Markilux TOP MX-3), kończąc na coraz częściej pożądanych kwadratowych kształtach (np. Markilux Top 970, 3300).

 

Patrz  w stronę słońca,  czyli jak wybrać wielkość markizy i jej kąt nachylenia

 

Dobór wielkości markizy tarasowej, warto rozpocząć od obserwacji słońca operującego na tarasie. Na tej podstawie możemy wstępnie ustalić, jaką część tarasu potrzebujemy zacienić. W przypadku tarasów z zachodnią ekspozycją warto przemyśleć montaż dodatkowej ochrony w postaci pionowej rolety wysuwanej z markizy, która dodatkowo ochroni nas przed nisko zachodzącym słońcem. 

Kąt nachylenia markizy ustalany jest indywidualnie, w zależności od potrzeb i sytuacji montażowej. W naszej ofercie posiadamy również markizę tarasową z automatycznym systemem regulacji kąta nachylenie – Variomatic (Top Umbra – link: https://grupatop.pl/project/top-umbra/). Wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk na pilocie, a markiza będzie się pochylać lub podnosić. 

 

 

Konfigurując markizę na swój taras należy również pamiętać o możliwości wyposażenia jej w dodatkowe oświetlenie, które może znajdować się w kasecie, ramionach markizy lub belce frontowej.

 

Jak widać, wybór markizy to proces przypominający układanie puzzli. Mamy wiele elementów i każdy musi do siebie pasować, aby stanowić idealnie współgrająca całość.  Wielokrotnie do tej mnogości elementów dochodzą jeszcze indywidualne rozwiązania,  związane z charakterystyką budynku czy terenu. Dlatego też, jeśli chcemy, żeby nasza inwestycja była trafiona, należy zwrócić się do profesjonalnej firmy. Po to właśnie są konsultanci, aby pomogli nam wybrać sposób montażu, wyposażenie czy sam rodzaj markizy. Jeśli więc masz w planach stworzenie dodatkowej przestrzeni wokół swojego domu, jesteśmy do Twojej dyspozycji!