17 853 43 57

Kontakt:

Al. L. Okulickiego 17, 35-206 Rzeszów, doto@dotorzeszow.pl

NIP: PL 772 154 51 18

Nr. konta: 89 9159 0000 2001 0006 7856 0001

Salon Partnerski Tarasola

 

F.P.U.H. DOTO Kasznicki Tomasz. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i ich kopiowanie jest zabronione.

 

Polityka RODO

Strona DOTO na Facebook
Strona DOTO na Facebook
Strona DOTO na Facebook
Kanał firmy DOTO Pergole Markizy
Markiza tarasowa Markilux
08 września 2020

Co wspólnego mają CBA i markiza TOP Satin?

Jedna z naszych ostatnich realizacji z udziałem markizy tarasowej TOP Satin w nowym, udoskonalonym wydaniu. W projekcie wykorzystano innowacyjną tkaninę, która sprawia, że poszycie markizy jest gładkie, wyjątkowo wytrzymałe i w porównaniu z tradycyjnymi materiałami — odznacza się większym nasyceniem barw.

 

 

Taras niczym tropikalna wyspa

 

Nowoczesny, parterowy dom z elewacją z jasnobeżowego kamienia i dachem w kolorze brązowym z odcieniami czerwieni. Nietypowy kształt, kolor przywodzący na myśl piaszczystą plażę oraz palmy w białych donicach sprawiały, że taras swym wyglądem przypominał egzotyczną wyspę pośród zielonego morza trawy. Niestety także temperatury w tym wyjątkowo nasłonecznionym miejscu niewiele różniły się od tych panujących w tropikach. Latem upał stawał się nieznośny i utrudniał odpoczynek. Firma DOTO znalazła rozwiązanie, które chroni właścicieli domu przed skwarem i oślepiającym słońcem.

 

Markiza tarasowa na korbę czy elektryczna?

 

Klient poszukiwał rozwiązania, które ochroni taras przed słońcem i lekkim deszczem. Zgłaszając się do nas, Inwestor był zdecydowany na markizę sterowaną ręcznie. Zaproponowaliśmy mu także alternatywne, o wiele wygodniejsze rozwiązanie z silnikiem elektrycznym od Somfy. Po przeanalizowaniu wad i zalet markizy zwijanej i rozwijanej z pomocą korby, Klient zdecydował się na system sterowany za pomocą pilota radiowego. Dzięki temu mogliśmy zasugerować także czujnik wiatru, który w razie silnych porywów powietrza automatycznie zwija markizę.

 

 

Szybka i sprawna instalacja

 

W przypadku tej realizacji wyzwaniem była nierówna powierzchnia ściany nieco utrudniająca montaż osłony. Mimo to prace przebiegły sprawnie i szybko. W efekcie powstała markiza doskonale wpisująca się w stylistykę budynku i otoczenia.TOP Satin to jedna z najpopularniejszych markiz Grupy TOP. Udoskonaliliśmy ją dzięki zastosowaniu innowacyjnej tkaniny Lumera składającej się z włókien Clean Brillant Akrylic. To właśnie CBA sprawiają, że powłoka tkaniny jest gładka i wybitnie wytrzymała, a jej kolory bardziej intensywne. Nad „tropikalnym” tarasem zawisła markiza w pełnej kasecie z napędem elektrycznym. Zwijaniem i rozwijaniem osłony steruje pilot. Dodatkowo wyposażyliśmy markizę w sensor pogodowy.Czujnik to niezwykle wygodne rozwiązanie. Dzięki niemu Właściciele przed każdym wyjazdem z domu czy nocnym odpoczynkiem nie muszą pamiętać o zwinięciu markizy, jeśli nagle pojawi się silny wiatr, osłona zostanie automatycznie złożona.

 

 

Markiza, która idealnie pasuje do domu i ogrodu

 

Lato to doskonały czas na relaks w ogrodzie. Jednak gorące, jaskrawe promienie słońca mogą odebrać całą przyjemność z odpoczynku. Markiza TOP Satin pomoże uporać się z tym problemem. Nasza osłona jest gwarancją wspaniałych chwil spędzonych na zacienionym tarasie, a w razie mżawki także suchego schronienie na świeżym powietrzu.

 

 

Chcesz wytrzymałej osłony, która ochroni Cię przed słońcem i deszczem? Zapraszamy do kontaktu – zaprojektujemy rozwiązanie, które będzie idealnie spełniało Twoje oczekiwania, a przy tym wspaniale pasowało do domu i ogrodu.