17 853 43 57

Kontakt:

Al. L. Okulickiego 17, 35-206 Rzeszów, doto@dotorzeszow.pl

NIP: PL 772 154 51 18

Nr. konta: 89 9159 0000 2001 0006 7856 0001

Salon Partnerski Tarasola

 

F.P.U.H. DOTO Kasznicki Tomasz. Wszelkie prawa zastrzeżone. Zdjęcia objęte są prawami autorskimi i ich kopiowanie jest zabronione.

 

Polityka RODO

Strona DOTO na Facebook
Strona DOTO na Facebook
Strona DOTO na Facebook
Kanał firmy DOTO Pergole Markizy
Markiza tarasowa Markilux
27 października 2020

Co ma wspólnego ma pergola Lamelowa z Formułą 1?

Praktycznie każdy, kto decyduje się na budowę czy zakup domu, marzy o leniwych popołudniach spędzanych na słonecznym tarasie. Znacie jednak to starcie – marzenia kontra rzeczywistość? Wielokrotnie okazuje się, że gorące promienie ten błogi wypoczynek uniemożliwiają i z nietęgą miną musimy chować się przed słońcem w domu. Nie taki był plan, prawda?

 

 

Większa prywatna strefa relaksu

 

Z tym samym problemem borykał się nasz Klient. Marzyła mu się jednak nie tylko ochrona przed słońcem i deszczem, umożliwiająca przebywanie na zewnątrz niezależnie od pogody, ale również powiększenie zadaszonej strefy na tarasie. Uwierzcie, że taras był naprawdę bardzo nasłoneczniony i przebywanie na nim w gorące dni, stawało się bardzo uciążliwe. Przystąpiliśmy zatem do działania, aby jak najszybciej ten problem rozwiązać.

 

 

Od pomysłu do realizacji

 

Klient od samego początku był zdecydowany na pergolę lamelową, która miała być sterowana automatyką Somfy za pomocą pilota radiowego. Pergola Top Prima z jednej strony została zamontowana na dwóch kolumnach, z drugiej do ściany. Słupy pergoli montowane były do konstrukcji tarasu, więc musieliśmy ją dodatkowo wzmocnić.

Pomiędzy kolumną a narożnikiem domu, na jednej ze ścian zamontowaliśmy roletę Top Screen. Klientowi tak spodobało się to rozwiązanie, że w planach ma zabudowę kolejnych ścian. Teraz może spędzać czas na tarasie nie tylko w upalnym słońcu czy podczas deszczu, ale również wieczorami – po obwodzie pergoli zamontowaliśmy bowiem oświetlenie LED, którym można sterować przy użyciu pilota ze ściemniaczem.

 

 

Mistrzowska formuła!

 

Przy okazji tej realizacji mamy dla Was małą ciekawostkę. Rama pergoli, słupy oraz kaseta i prowadnice rolety Top screen zostały polakierowane farbą proszkową Axalta, kolor Oxide 1 z kolekcji Star. Czy wiecie, że Axalta współpracuje z teamem Mercedes AMG Petronas F1 Team? Ich farbą pokryte są między innymi bolidy Lewisa Hamiltona i Valtteri’ego Bottas’a!

Tyle w temacie motoryzacji, a co w kwestii designu? Ta kolekcja farb proszkowych odzwierciedla urok efektów specjalnych i struktur, prezentując szereg nowoczesnych i ponadczasowych szarości z metalicznymi efektami, a także designerskie kolory w stylu vintage jak Oxide 1 z efektem rdzy w wykończeniu drobnej struktury. Gwarantujemy, że naprawdę robi niesamowite wrażenie!

Jeśli spodobała Ci się nasza realizacja i chciałbyś zmienić coś w otoczeniu swojego domu, skontaktuj się z nami!